1408


1408

Mike Enslin, zaman kavramının hiçbir gerçekliği olmadığını ispatlamaya çalışan bir adamdır! Başka bir hayatın olmadığını, tanrının yalan olduğunu, ikinci şansın insanın yüzüne gülmeyeceğini dile getirmektedir. Korku ustası Stephen King’in tüyler ürperten kısa filminden konu alınmış 1408, sizlere korku ögesini en iyi şekilde yaşama fırsatı veriyor. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğaüstü olayları kötüleyen birçok kitap yazdıktan sonra piyasada tanınan Mike Enslin, yeni projesi için gitmiş olduğu ve kötülüğüyle tanınan Dolphin Otel’in 1408. Dairesini tutar. Bu odada kaldığı günden beri değişmeye başlayan Enslin, otel müdürünün uyarlarına karşı koyar ve perili odada yıllardan bu yana kalan ilk kişi olarak görülür. Ve hiç beklenmedik olaylar, yeni hikayesiyle beraber Enslin’in peşini bırakmaz!

element - izleyici yorumları

Unutulmayacak filmler arasında yerini alır! Her zaman söylüyorum, bir işte Stephen King varsa, korkuyu dibine kadar yaşarsınız! Benim puanım 9,5/10!

Korku filmleri arasında her zaman favorimdir 1408! Filmdeki hayatı, rüyaya bağlama sahneleri ve anlatış biçimi o kadar iyi ki, sizi bir anda alıyor ve götürüyor.

Henüz yeni tanıştığım bir film olmasından sebep, geçmişte nasıl izlememişim diye bir ton söylendim durdum. Bu film bence “korku film” tarihinin en iyi kült filmleri arasında gösterilmeli! Filmden hemen sonra internetten kısa film halini buldum ve onu da izledim. Sonları farklı olsa da, uzun metraj hali beni çok etkiledi.

element - görseller

element - videolar

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

1408

log in

reset password

Back to
log in