2016 Yılının En Çok Kazananı DISNEY


2016 Yılının En Çok Kazananı DISNEY

Koca bir yılı daha arkamızda bırakıyoruz.Bu yıl içerisinde bir çok film , dizi ve animasyonlar gösterime girdi. Sevdiğimiz yapımlarda oldu söv söve bitiremediğimiz yapımlarda olmuştur elbette.

Fakat biz ne kadar sövmüş olsak bile birileri yılın en çok kazananı olmuş bile 🙂 2016 yılında en çok kazanan şirket ise tabi ki film sektöründe disney oldu.

Yıl içersin de MARVEL, Lucasfilm ve Pixar yapımcı şirketlerini de toplamda 15 milyar dolarlık bir miktar ile bu şirketleri de kendi bünyesine katan disney`i durdurana aşk olsun. 2016 gişede 7 milyar dolarcık gelir elde ederek almış olduğu şirketleri iyiki almışım demiştir yıl sonunda büyük ihtimal 🙂 Bu 7 milyarlık gişe rekoru ile 2015 yılındaki Universal stüdyolarının 2015 yılındaki 6,89 milyar dolar rekorunu da atlamış oldu. Gelirlerinin büyük bir çoğunluğunu ise Captain America: Civil War, Zootopia , Finding Dory , Doctor Strange gibi büyük filmlerinden elde etti.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

2016 Yılının En Çok Kazananı DISNEY

log in

reset password

Back to
log in