28 Weeks Later / 28 Hafta Sonra


28 Hafta Sonra / 28 Weeks Later

Rage virüsü, Britanya adasına yayıldıktan 6 ay sonra, Amerika ordusu tekrar kentte düzeni sağlasa da, karantina bölgelerinde insanlar tekrar yerleştirilmeye başlar. Ülkenin tekrar inşa edildiği anda yurtlarına geri dönen mülteci bir aile, tekrardan birbirlerini gördükleri anın mutluluklarını yaşarlar. Fakat içlerinden bir tanesi çok önemli bir sırrı saklamaktadır; bu da Rage virüsünün taşıyıcı olmasıdır! Juan Carlos Fresnadillo’nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği 28 Hafta Sonra kadrosunda Jeremy Renner, Rose Byrne, Imogen Poots, Idris Elba, Harold Perrineau gibi önemli oyuncular yer alıyor. 100 dakika boyunca bilim kurgu, korku ve gerilim ögelerini en iyi şekilde işleyen 28 Hafta Sonra, sizlere kaliteli bir izlenme ortamı yaratıyor.

28 Gün Sonra filminin devam filmi. Ben aslen pek beğenmedim, özellikle ilk filmle kıyaslandığı zaman benim bakış açıma göre amatör kaldı. Puanım 5/10!

28 Hafta Sonra benim için önemli filmlerden bir tanesi! Özellikle bilim kurgu ve korku ögelerinin harmanlanmasından dolayı izleyicilere nefis bir tat sunuyor! Puanım ise 8,5/10

Kurgu açısından pek de sıcak bakmadığım bir film! Zira ilk filmde yakalanan başarı, her zaman ki gibi ikinci filmde abartılmış. Bu yüzden eski tadını ve o açlık hissini vermemiş. Yine de akşamınızı dolu geçirmek istiyorsanız orta sınıf bir film diyebilirim. Özgün senaryo bu filmde de devam ediyor.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

28 Weeks Later / 28 Hafta Sonra

log in

reset password

Back to
log in