3% – Yabancı Dizi


3% Konusu

Dizi Türkiye de çok fazla ses getirmedi ama ben sizlerle paylaşmak istiyorum. Birde dizi Brezilya dizisi olmasına rağmen çok da mükemmel olmasa da bu tarz dizi sevenler için uygun olacaktır diye düşünüyorum. Çok kötü bir halde olan bir mini kasaba tarzında bir yer var. Her sene buradan belirli yaştaki insanlar bir departmana kayıt oluyorlar ve sonrasında bu testleri geçen insanlar sonrasında ise çok daha güzel bir hayatın olduğu bir yerleşkeye gidiyorlar. İlk sezonda bu testlerde yaşananları izledik. Sonrasında ise kazanan 3% lük kısım yeni bir hayata başlamak için daha modern ve sağlıklı olan yere doğru yol almaya başladılar.

Dizi aslında çok da güzel bir dizi değil. Çoğu insan çöp olduğunu yada berbat olduğunu söyleyecektir. Ama bu tür dizi seven bir kısım var benim gibi ve bu kısımdaki insanlarda bunu beğenecektir. İşin işine bilim-kurgu ve sonrasında acaba ne olacak nereye gidecekler gibi bir çok soru işareti oluşuyor kafanızda ve tek bir oturuşta tüm bir sezonu izliyorsunuz.

Dizi bana göre açlık oyunları serisine ve sonrasında ise the 100 yapımlarına çok benzettim. İkisinden de biraz almış gibiler.

Bazı insanlar dizinin çok kötü olduğunu ve netflix gibi bir platforma yakışmadığını ileri sürmüş. Ama bence dizi merak ettiriyor. Distopya kategorisi için güzel bir yapım.

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

3% – Yabancı Dizi

log in

reset password

Back to
log in