Baş Üstat J.J. ABRAMS`ın Harikulade 4 Dizi ve Filmi


J.J. ABRAMS hepimizin en az bir tane yapımı gönüllerimiz de taht kurmuştur.Gerek filmleriyle olsun gerek dizileriyle çok efsane yapımlara imzasını attı.

Fakat ilk önce biraz kendisi tanıyalım. Kısaltılmamış gerçek ismi Jeffrey Jacob Abrams dır. 27 haziran 1966 New York City de doğmuştur. Los Angeles`da büyümüştür.Annesi ve babası da o küçükken yapımcılık işindeydiler zaten . J.J ise lise dönemlerinde tiyatro çalışmalarına çok aktif bir rol almıştır.Anne ve baba hali hazırda yapımcı olunca , oğlanda yetenekli olunca başarı kaçınılmaz olmuştur. Ama J.J başarısı genellikte tarzından gelmektedir.Çok daha fazla merak ettirmeden yapımında bulunduğu şaheserleri paylaştığımda kafanızda biraz daha iyi canlanacağından eminim.

4. Star Wars: The Force Awakens

Evet. Herkesin çok daha fazla bildiği bir film ile başlayalım.Uzun bir aradan sonra tekrar izleyici karşına çıkan Star Wars: The Force Awakens ne kadar uzun bir aranın ardından eski filmleri gibi olacak gibi bir ümitle beklesek de bizleri pekte tatmin etmemişti.Fakat bu filmi J.J yönetmenliği / yapımcılığı / yazarlığı üstlenmiştir.Onun başarı tarihi açından bakarsak bu onun için büyük bir başarıydı.

 

3.Fringe

Benimde en çok sevdiğin 5 dizi arasına rahatça girebilecek bir dizi.Farklı , gizemli havayı bilim kurgu ve  muhteşem oyunculuklar la birleştirdiğimizde oraya çok iyi hatta efsane diyebileceğimiz bir dizi ortaya çıktı. J.J Abrams bu dizi de ise baş yapımcı / yazar / besteci olarak yine başarının imzasını attı.

 

2.Lost

Şimdi bana diyeceksiniz ki bu ne biçim bir dizi.Çünkü hepimiz sonunu hatırlıyoruz.Sosyal medyada lost dizisi bize göre harcandı. Yani herkez sonundan bahsediyor. Hiç kimse son sezon hariç diğer sezonlardaki akıl almaz olayları, kafa karıştırıcı gizemliliğini , sürekli taklaya getiren bu sezonları hatırlamıyoruz. Lost benim hayatımda tek bir oturuşta bitirdiğim ilk dizidir. Ve tabi ki de bunun altında da yine J.J ABRAMS ismi bulunmaktadır.

 

1.Star Trek

Star Trek 2009 de en iyi başarılarından birisidir. Bunun sebebi ise 2009 yılında yaptığı bu film ile star trek serisinin  sıçramasına sebep olmuştur ve bunu hem eski seri severlerini üzmeden bir de yeni nesile filmi sevdirdiği için star trek serisinin sıçramasına neden oldu.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Baş Üstat J.J. ABRAMS`ın Harikulade 4 Dizi ve Filmi

log in

reset password

Back to
log in