Blade / Bıçağın İki Yüzü


Blade / Bıçağın İki Yüzü

Vampirlerin sayısı her geçen gün çoğalırken, insanlara yönelik yapılan saldırılar sebebiyle kentin büyük bir bölümü vampirlerin eline geçmiştir. Yine bir gün, olağan saldırılar esnasında hamile bir bayanı ısırırlar. Saldırı sonucu kadın hayatını kaybeder fakat çocuk, erken doğum ile dünyaya gelir. Yarı insan, yarı vampir olarak yaşamını sürdüren bu çocuk (Blade), ileri yaşantısında vampirlerin tamamına savaş açarak süper kahraman haline dönüşür. Yarı insan olmasından dolayı güneş ışığından etkilenmeyen Blade, tüm vampirlerin bir anda korkulu rüyası olur! Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, Sanaa Lathan, Udo Kier’in başrollerini paylaştığı; Stephen Norrington’un yönetmenlik başarısı ile en iyi şekilde harmanlanan gerilim / korku filmi Blade’yi izleyebilirsiniz!

1998 yılında hayatıma dahil olan Blade, hala dönüp izlediğim filmler arasında yer almaktadır. Bence bir süper kahraman ikonu yaratmayı en iyi şekilde başarmış olan Blade filmi, diğer seri filmlerinde de aynı heyecanı sunuyor. Mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Wesley Snipes’in efsane olduğu film! Tam bir başyapıt… Çekildiği dönemin sınırlarını aşmış ve zorlamış olan bu yapıta mutlaka vakit ayırmalısınız!

Vampir filmlerine hiç ısınamazdım, ta ki dönüp Blade serisine başlayana kadar! Blade, tam anlamıyla özgün senaryosu ve muhteşem anlatımı ile öne çıkıyor. Ayrıca Wesley Snipes’in harika oyunculuğu ile beraber onun bu muhteşem konusuna ortak olabiliyorsunuz.

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Blade / Bıçağın İki Yüzü

log in

reset password

Back to
log in