Büyük Savaşın Başlangıcı, Star Trek: Discovery


Star Trek: Discovery

İnsanoğlunun uzay dönemlerini konu edinen Star Trek: Discovery dizisi yayınlandı.

Dizi Star Trek serisinin tam olarak 10 yıl öncesinde olan olayları konu edinmektedir. Serinin filmlerinden farklı olarak farklı gezegenler ve farklı medeniyetler keşfeden bir ekip olan USS Discovery ekibini izlemekteyiz. Dizide tam olarak bilmiş olduğumuz Star Trek dünyasından daha öncelerini konu edinmektedir. Bunu yaparken ise daha önce bilinmeyen bir olayın çevresinde dönüyor.

 

Dizi Hakkındaki Yorumlarım

Star Trek serisinin çok önceki filmlerini izlemedim. Yeni günümüz çağındaki filmlerini izlemiş olarak yorumlarda bulunacağım. Bu seri 50 yılı aşkındır insanların sevgisini kazanmış bir dünya. Bu yüzden tarihi hakkında yorum yapmak bana değil, 50 senelik arşivi silip süpüren birisinin hakkıdır. Bende buna saygı duyarak dizinin ilk bölümüyle ilgili fikirlerimi söyleyeyim.İlk bölüm olduğu için dizi ilk başlangıçta bazı olayları hızlı bir biçimde anlatmak istemiş. Olayların nasıl ateş verdiğini bazı karakterlerin kim olduğu flashback`ler ile gösterilmeye çalışılmış. İlk bölümde aslında bunu konuyu hemen nasıl olduğunu geçelim biran önce ve olayları izlemeye geçelim tarzında olmuş.

 

İlk bölümü oldukça hızlı başladı ve hızlı bitti.  Bazı durumlar çok amatörce buldum. Yada bu amatörlükler karakterin kendi özelliklerimi pek bilmiyorum. İzleyenler zaten bunları fark etmişlerdir. Bazı durumlar çok basit gerçekleşti.

 

Dizinin zaten kapsamlı bir ekip tarafından yapıldığı belli. Çekimler olsun, oyunculuklar olsun ve en önemlisi özel efekler olsun oldukça başarılı. Bunun dışında aslında pek söylenecek bir şey yok.

 

Bilim kurgu, uzay ve star trek sevenlerden iseniz izlemeniz gereken bir yapım. İyi seyirler diliyorum 🙂

 

 

Büyük Savaşın Başlangıcı, Star Trek: Discovery

log in

reset password

Back to
log in