Cinnet / The Shining


Cinnet / The Shining Konusu

Stanley Kubrick’in muhteşem eseri Cinnet 1980’li yılların en iyi korku filmi olarak gösterilmektedir. Jack Torrance (Jack Nicholson), Colorado dağlarında ki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmak üzere işe atanır. Otelin kış dönemleri kapalı olmasından dolayı Jack ve ailesi, uzun bir süre mekanda yalnız kalacaktır. Medyum yetenekleri olan Torrance’lerin küçük oğlu Danny, otelde bazı kötü ruhların olduğunu hisseder ve bu durumu daha fazla araştırmaya başlar. Jack ise yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone’nin hayaletiyle tanışır. Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve giderek çıldırdığını fark edince kolları sıvar!

Cinnet, 1980 yılında hayatımıza dahil olmuş, ve bence bugüne kadar yapılmış en iyi korku / gerilim filmi! Film biraz uzun, 2 saat 20 dakika civarı sürüyor ama hiçbir şekilde filmden kopmuyorsunuz! Her sahnesinde tansiyon biraz daha artıyor ve izleyiciyi kendine çekmeyi başarıyor. Bu muhteşem yapıtı mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Stanley Kubrick her zaman ki gibi yapmış, yapacağını! Bir de Jack Nicholson olunca işler tamamen değişmiş! Bu kadar duru oyunculuklar, bu kadar güzel kamera açıları ve muhteşem kurgusuyla beraber 2 saat 30 dakikanız tamamen dolu geçiyor! Vakit ayırıp izlemenizi önerdiğim şahane yapıtlardan bir tanesi!

Stanley Kubrick mi? Bir saniye bile düşünme ve izle! Benim puanım 9,5/10!

 

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Cinnet / The Shining

log in

reset password

Back to
log in