Diğerleri (The Others)


Diğerleri / The Others Konusu

İkinci Dünya savaşı sonrasında New Jersey’de sıradan bir gün… Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace (Nicole Kidman), güneş ışığına fazlasıyla hassasiyeti olan iki çocuğuyla beraber büyük bir konakta yaşamını sürdürmektedir. Perdeleri her daim kapalı tutan Grace, evi çekip çevirebilmesi için uşak ve hizmetçi almak istemektedir. Bu ilanıyla beraber eve üç kişi uğrar, bu kişiler ihtiyar bir kadın ve adam, dilsiz bir genç. Bu kişilere iş veren Grace, aynı zamanda çocuklarının sağlık durumuna ilişkin uyarılarda bulunur. Grace’nin kızı Anne, Vitor isimli bir çocuğun kendileriyle aynı evde yaşadığına inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan sis yüzünden kasaba ile irtibatları kesilen Grace ve ailesi, kızının anlattığı korku hikayelerinin doğruluk payına inanmasını sağlayacak bazı kanıtlar ile karşılaşır. İlk hedefi ise yeni işe aldığı üç kişidir…

Öncelikle şuna açıklık getirmek gerek, film korku filmi değil, gerilim filmi. Fakat hayatınızda bir gerilim filminden bu kadar etkileneceğinizi düşünmediyseniz hala yanılıyorsunuz! Nicole Kidman’ın muhteşem oyunculuğu ile beraber mutlaka izlenmesi gereken bir film!

The Others, muhteşem senaryosu, akıl almaz finali ve aynı zamanda oyunculukların duruluğuyla ön plana çıkıyor. En ufak oyuncudan, en büyük oyuncuya kadar herkes işinin hakkını başarı ile ortaya koymuş. Aynı zamanda kurgusu ve kamera açıları o kadar iyi ki, kendinizi zaman zaman evin içinde hissediyorsunuz. Mutlaka izlenmesi gereken başyapıtların arasında gösterilen Diğerleri filmini izlemeyi ihmal etmeyin.

 

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Diğerleri (The Others)

log in

reset password

Back to
log in