Dizi Önerisi : Black Mirror


Dizi Önerisi : Black Mirror

Dizi öneri serimin şimdiki konuğu ise Black Mirror. Aslında çoğu kişinin bilmediği fakat bilenlerin de hazine gibi gördüğü bir dizi hakkında ufacık bir öneride bulanacağım.

Bu dizinin diğer dizilerden biraz farklı bir ilerleyişi var. Dizi mini dizi şeklinde her sezon bir kaç bölümden oluşuyor sadece 3 sezon 6 bölümden oluşuyor . Arada istisnalar yapabiliyorlar. Dizi nin bölümleri birbirinden hikaye bakımından farklı.Yani bir bölüm diğer bölümün devamı olmuyor ama bu sizi ümidinizi kırmasın çünkü dizi oldukça başarılı.

yabancı dizi

 

Black Mirror Hakkında Birazcık Bilgi

Dizi hakkında ufacık bahsetmek gerekirse dizide bilim kurgu öğeleri kullanılarak bir çok konuda eleştirisel bir konuda yaşadığımız dünyadaki bazı olayları yargılamak la birlikte bizlerinde de bazı konularda görmediğimiz şeyleri bizleri göstererek kafamızda ampul yanmasına olacak sağlıyor 🙂

Siyasetten, içinde bulunduğumuz teknoloji dünyasına kadar bir çok alanda eleştirili bir dil kullanarak kendi çapınca bunları yorumlayan bir dizi. Her zaman dediğim gibi fragmanına bakarak hemen dizi hakkında ön yargılı davranmayın. İlk bölümünü izleyip nasıl bir mizaç gösterdiklerini anlayabilirsiniz.

Ana dizi olarak izlenilmeyecek bir dizi zaten bölüm ve sezon olarak kısa olduğu için. Ara atıştırmalık tarzında bu diziye aralara serpiştirebilirsiniz.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Dizi Önerisi : Black Mirror

log in

reset password

Back to
log in