Dünya sinemasının en çok ilgi uyandıran erotik filmleri!


Dünya sinemasının en çok ilgi uyandıran erotik filmleri!

Dünya sinemasında erotik filmlerin yeri çok ayrıdır! Bu sebeple milyonlarca izleyici, her yıl bu tarz film araştırmalarını yapmaktadır. Biz de 1960’lı yıllardan, günümüze kadar uzanan ve pek çok kişi tarafından ortak tercih konumunda yer alan film sıralamalarını sizler için yapıyoruz. Hazırlanmış olan bu listeye bir de yakından göz atalım;

1.

Betty Blue (1986)

Zorg, bir Bungalov işletmecisidir. Sakin ve huzurlu bir hayat sürerken kendi romanlarını yazmaya devam eder. Betty isimli bir kadınla tanışır ve hayatı tamamen değişir. Zorg’un yayınlanan kitaplarından bir tanesine deneme yapması için çalışmalar sürerken, aralarında ki muhteşem aşk iyice körüklenmeye başlar.

 

 

2.

Birth (2004)

Anna, kocası Sean’ın ölümünden sonra hayatına devam eden bir kadındır. 10 yaşında ki bir çocukla karşılaşan Anna, Sean’ın ona reenkarnasyon yaptığını söyler. Şimdi ise bu çocuk, Sean ve kendisi arasında bazı çıkmazlar ile karşı karşıyadır.

 

 

3.

Bitter Moon (1992)

İngiliz çift, Hindistan’a giderken bir anda kendilerini İstanbul seyahatinin içerisinde bulurlar. Yolculuk boyunca beklenmedik aksilikler ve otobüste şans eseri rastladığı kadına aşık olur. Şimdi ise eşi ve aynı zamanda bu kadın arasında bir tercih yapmak durumundadır.

 

 

4.

Body Heat (1981)

Florida’nın muhteşem bir yaz dönemi… Zengin bir iş adamı ile evli olan avukat, ilişkisinde yaşadığı sıkıntılar sebebiyle dönemsel zorluklar çekmektedir. Kocasını ölüme terk eden kadın, servetine ulaşabilme konusunda bazı yöntemler arar ve bu oyuna genç ve yakışıklı bir erkek daha dahil olur.

 

 

5.

Bonnie and Clyde (1967)

Bonnie Parker, hayatından sıkılmış ve değişiklik istemek adına Clyde Barrow ile tanışır. Clyde, onun depresyon sıkıntılarından kurtaracağı bir hayatı garanti etmektedir. Texas ile Oklahoma arasında yer alan bir suç dünyasına dahil olan bu ikili, aynı zamanda ise birbirlerine deli gibi aşık olmuştur. Banka soygunundan, cinayete kadar pek çok suçu beraber işlerler.

 

 

Erotik filmler dalına damgasını vuran bu 5 filmi siz de hemen izleyebilir, 60 yıllık ara ile çekilmiş olan bu yapıtlar sayesinde sinema dünyasının gelişimine istinaden fikirler edinebilirsiniz.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Dünya sinemasının en çok ilgi uyandıran erotik filmleri!

log in

reset password

Back to
log in