Electric Dreams – Her Bölümde Farklı Konu ( Yabancı Dizi )


Electric Dreams

Dizi Channel 4 ve Amazon ortaklığı ile çekilen bir dizidir. Dizinin her bölümünde farklı bir konu bilim kurgu tarzında anlatılması planlanmıştır.Aslında belirli bir konusu yoktur. Belirli insani konuları ele almaktadır. Bu diziye örnek vermek gerekirse yada benzetme yapmak gerekirse Black Mirror dizisini verebiliriz. Ama bu Electric Dreams bana çekim ve atmosfer konusunda daha fazla şey kattı. İzlemeyi bir film tadında. Zaten bu tür yapımlar aslında dizi olarak geçmiyor. Televizyon Filmi olarak geçiyor. Şimdi ise biraz ilk bölümü hakkında konuşalım.

 

Dizi Hakkındaki Kendi Düşüncelerim

Dizinin ilk bölümünden gerçekten çok keyif aldığımı söylemeliyim. Dizinin er bölümünde farklı bir konu işlenmesi beni gerçekten heyecanlandırdı. Ama ilk bölümü izlediğimde şunu demek istedik. “Ya bu bölüm devam etsin.” İl bölüm oldukça başarılıydı ve ben onun tek bölü olduğunu hatırlayınca üzüldüm. Çünkü ilk bölüm o kadar başarılıy di ki o konu üzerinden devam etmesini istedim. Fakat bildiğimiz gibi her bölümde farklı bir konu ve farklı oyuncular yer alacak. Bence bu tür her bölümde farklı konuların işlendiği dizileri sevenlerden iseniz mükemmel bir tercih olacaktır.

 

İzleyenlerin Düşünceleri

Dizinin atmosferi ve oyuncuları bana göre mükemmeldi. Tek sıkıntı olarak gördüğüm kısım hikayenin biraz daha ilgi çekici olması olabilirdi. Bunun dışında Dizinin kalitesi üst düzey. İleriki bölümlerde daha ilgi çekici konular işlenirse bence çok başarılı bir dizi olacağını düşünüyorum. Dizinin kendisine özgü bir havası var. Akla ilk Black Mirror dizisi geliyor ama bu dizi daha şiirsel ve daha felsefi bir anlatım biçimi kullanılmış. İzlerken bazı şeyleri basit yada anlamama gibi durumlar olabilir. Bu yüzden birden fazla izlediğimizde anca ne demek istediğini çıkartabiliyoruz. Bu da diziye derinlik katmış.

 

Electric Dreams – Her Bölümde Farklı Konu ( Yabancı Dizi )

log in

reset password

Back to
log in