Elm Sokağında Kabus


Elm Sokağında Kabus Konusu

Nancy Thompson’un başından geçen hikayeleri konu alan Elm Sokağında Kabus, serinin devam filmi olarak adlandırılıyor. Nancy’nin yakın arkadaşı Tina ve Rod ile baş başa yatak odasında geçirdikleri bir gecede, Tina’nın vahşice öldürülmesi, Nancy’nin polis amiri olan babası Donald Thompson dahil, herkes cinayetten Rod’u sorumlu tutar. Daha sonrasında Freddy’nin devamlı Nancy’nin kabuslarına girmesi, en yakın üç arkadaşın da aynı kabusları gördüğünü anlaması ve Nancy’nin annesinin ona gerçek bir hikayeyi anlatmasıyla beraber gerçek katilin Rod değil, Freddy olduğundan emin olur. Nancy, sadece kabuslarda ortaya çıkan Freddy’e karşı onu rüya dünyasından dışarı çıkartmaya çalışır.

Freddy’nin psikopatça tavrını görebileceğiniz en iyi seri filmi! Diğer filmlere nazaran hem oyunculuklar, hem de inandırıcılık seviyesi çok daha yüksek! 1984 yapımı olan bu filme puanım 8,5/10!

İzlediğim en iyi gerilim / korku filmleri arasında yer alıyor. Eski bir film olmasına rağmen o dönemin şartlarıyla muhteşem çekilmiş! Özgün senaryosuna diyecek bir şey yok!

Sonu kafalarda birçok soru işareti bırakıyor! Siz de bu filmi izledikten sonra farklı bir yorumlama yapabilirsiniz. Korku filmi hastaları için kült filmler arasında gösterdiğim Elm Sokağında Kabus filmini mutlaka izlemenizi öneriyorum. Şahane bir film olmasının yanı sıra, her anıyla sizlerin aksiyon, korku ve gerilim ögelerini yaşamasına yardımcı oluyor.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Elm Sokağında Kabus

log in

reset password

Back to
log in