Final Destination / Son Durak


Son Durak / Final Destination

Alex, lise arkadaşları ile beraber Paris’e gitmeye hazırlanmaktadır. 180 numaralı uçağın düştüğünü rüyasında gören Alex, arkadaşlarını uyarır ve aslen uçağa binmenin iyi bir fikir olmadığını söyler. Arkadaşlarını bu noktada ikna etmeyi de başarır! Uçak ise 2 saat sonra düşer! Böyle bir kazadan kurtulmalarına rağmen Alex ve arkadaşları, hiç beklenmedik şekilde tek tek ölmeye başlar. Cinayetlerin yerini ve zamanını önceden kestirebilecek yeteneklere sahip olan Alex, ölüme karşı olabildiğince savaşmaya ve kaderi değiştirmeye çalışır! 5 serilik filmin ilk filmi olarak gösterilen Son Durak 1, izleyicilere hem gerilim, hem de korku alanında inanılmaz bir deneyim yaşatıyor!

Son Durak, izlediğim en iyi seri filmlerden bir tanesi! Özgün senaryosuyla beraber sinema tarihine kazandırılmış baş yapıtlar arasında yerini almakta! Bu muhteşem filmi ve diğer serilerini izlemediyseniz hemen izlemenizi öneriyorum.

Aslen seri filmlerinde hep savunduğum şey, ikinci ve daha sonra ki filmlerde ün sahibi olmalarından dolayı, filmlere önem vermemeleriydi. Fakat Son Durak, her bir filminde heyecanı doruk noktasına çıkartmayı başaran ve hiçbir şekilde prodüksiyondan kaçmayan bir yapıt olarak hayatımızda yer alıyor.

Çıktığı ilk zamanlar büyük ses getirmişti fakat bence diğer 4 filmi de birbirini çok andırıyor. Hikaye aynı, sadece karakterler değişik. Yine de izlenmeye değer olarak ilk filmi olan Son Durak 1 ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Final Destination / Son Durak

log in

reset password

Back to
log in