Game Of Thrones Nasıl Bitecek ? (TEORİ)


Game Of Thrones

Game of thrones 7. sezonu tamamladığımızdan bu yana yabancı kaynaklardan gelen incelemeler, teoriler ve yapımcılardan gelen açıklamaları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Bu sefer ise biraz da yerli kaynaklara göz atma vakti.

 

Youtube üzerinden game of thrones sevenler Turgut Uç ismini bilirler. Bilmeyenler var ise kendilerinin kanalına göz atabilirsiniz. Bu teoriyi kendisi mi yoksa bir yerlerden mi görmüş bilmiyorum ama benim çok hoşuma giden bir teori oldu.

Kendisi dizininin introsun dan ve Old town daki hisardan bir bağlantı kurmuş. Bildiğiniz üzere Dizi introsunda güneşe benzer bir parlaklık ve çevresinde dönen halkaları görüyoruz. Sam 6. sezonda hisara girdiğinde buna benzer bir cihazın olduğunu görüyoruz. Bu cihaz aslında geçmiş dönemlerde kullanılan hem saati hemde geçmiş hemde gelecek olan kış ve yaz gibi hava durumlarını matematiksel anlamda hesaplayarak bulabiliyorlar. Bu cihazın ismi “astrolabe” İntora da bu cihazın üstünde bir takım unsurların olduğunu görüyoruz.

Tam olarak 3 olay.  Bu üç olay aslında tarihte yaşanmış ve kayıt altına alınmış birer tarih. Diğer unsur ise yine intro dan bu cihazdan sonra ekrana vış vış diye geçen bir bulanıklık görüyoruz. Aslında buda Üstatların bir şeyler okurken kullandıkları büyüteç tarzında bir araç. İntorya yani bir Üstat sanki ilk olarak bu tarihi analiz etmeye yarayan “astrolabe” baktıktan sonra bu büyüteç ile haritaya bakıyor. Yani bir üstat aslında yaşanmış bir şeyleri inceliyor. Bundan sonrasını merak ettiysen eğer gerisini Turgut dan dinleyelim. 🙂

 

Devamı Videoda

Game Of Thrones Nasıl Bitecek ? (TEORİ)

log in

reset password

Back to
log in