Bu Gece Arınıyoruz : The Purge


Farklı olan her zaman dikkat çekmiştir.Nerede ve ne zaman olması fark etmek sizin her daim bu böyledir.Çok fazla film ve dizi izlediğinizde de farklı olanı ayırt etmekte zorlanmıyorsunuz artık.

Bu yazımda da ise giriş cümlesinden de belli olduğu gibi farklı bir konuya , hatta daha önce buna benzer bir kaç film var mıydı , yok muydu pek hatırlamıyorum.Yok diye farz ederek sizinle bu serisi paylaşmak istedim.Genel olarak konusundan bahsettikten sonra seride ki filmleri ayrı ayrı ufak cümlelerle hep birlikte göz atalım.

Şimdi şöyle düşünün. Olduğunuz çevrede yada ülkede belki özgürce belkide hiç belasız düz bir hayat geçiriyorsunuz.Fakat bir gün yeni bir başbakan çıkıyor ve ülke genelinde senede bir defa olmak üzere bir gece tüm suçlar serbest hale geliyor. Ne hissedersiniz ? İşte bu film böyle bir konuyu ele alıyor.Amerika da senede bir kez olmak üzere 1 gece tüm suçlar serbest hale geliyor.Amaç ülkedeki fakirlerin ölmesi, ekonominin rahatlaması.

Para olan silahlar alıyor , parası olmayan saklanıp kaçıyor. Zenginler güvenlik sistemleri arkasından şehri izliyor. Film içerisinde çok fazla gönderme bulunmakta ,filmi izlerken lan böyle iş mi olur diyorsanız asıl olayı anlamışsınız demektir.Fakat filmi gerçekten çok zekice mesajlar yakaladığınızda işte o zaman keyfini alıyorsunuz. 2016 tarihine kadar 3 filmi çıktı.Bu arada bu gecelere The Purge diyorlar. Türkçeye ise arınma gecesi olarak çevrilmiş.Haydi hiç durma bir oturuş la 3 filmi peş peşe izle 🙂

 

1.The Purge

 

2.THE PURGE 2 “Anarchy”

 

3.The Purge: Election Year

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Bu Gece Arınıyoruz : The Purge

log in

reset password

Back to
log in