Gece Kralının Komutasındaki Ak Gezenlerin Güçleri ve Becerileri


Ak Gezenlerin Geçmişi

Bu varlıkların özelliklerine gelmeden önce ilk olarak onların geçmişindir ufak bir şekilde bahsedelim.

Game of thrones evreninde ortalama Robert`in isyanından 8000 bin yol önce bu evrende Uzun gece yaşanmıştır. Bu uzun gecede kış tam olarak bir nesil yaşanmış. Bu uzun gecede her yer soğuk ve karlı olduğundan Ak gezenler en kuzeyde bulunan sürekli kış olan bölgeden Batıya doğru ilerlemişler. Tam olarak niye geldikleri bilinmiyor. Ama karşılarına çıkan her canlıyı öldürmüşlerdir. Bu canlıları da tek bir emirle canlıları öldüren yaratıklara dönüştürmüşler. Sonrada yenilip geldikleri gibi geri dönerler. Bir dahada gelmesinler diye duvar örülür.

game of thrones

 

Güçlü Yönleri

Ak gezenler güçleri soğuk ve buz ile alakalıdır. Geldiklerinde havalar bile soğur. Dokundukları her şeyi ise dondurabilme özelliklerine sahipler.

Buz ve kristallerden silah yapabilirler. Bütün ölü hayvanları ölü olarak geri dirilme yetenekleri vardır fakat ateş ile ölenleri canlandıramazlar.

Ak gezenler yaydıkları aşırı soğuktan dolayı ateşe dayanıklı ve dokundukları alevi söndürme özellikleri de arada görünmüştür.

 

Zayıf Yönleri

Şimdiye kadar gördüğümüz zayıf yönleri Ejderhacamı yada Valyria Çeliğinden yapılmış silahlara karşı ölümlüdürler.Yeni sezonda belki yeni olaylar görürüz ama şimdilik ak gezenler hakkıdan söyleyeceklerimiz bu kadar 🙂

Gece Kralının Komutasındaki Ak Gezenlerin Güçleri ve Becerileri

log in

reset password

Back to
log in