Halka / The Ring


Halka Korku filmleri

Halka / The Ring Konusu

Karanlık ve ürkütücü bir fon ile hazırlanmış videolu kaset! Kaseti izleyenlerin 7 gün içerisinde gizemli bir şekilde ölmesi, gazeteci Rachel Kaller’in ilgisini çekiyor. Rachel Keller, 4 gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar verir ve video kaseti bularak izler. Bu deneyimin ardından hem kendisinin, hem de oğlunun hayatını çıkmaza sürükleyen Kaller, arkadaşı Noah’tan yardım ister. Keller ise olayı çözmek adına sadece 7 gün kadar süreye sahiptir! Gore Verbinski’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve Naomi Watts, Adam Brody, Amber Tamblyn, David Dorfman, Daveigh Chase’nin oyunculukları ile harmanlanması, Halka serisinin ilk filmini ortaya koydu! Gerilim ve korku alanında marka olan Halka, hala günümüzde milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir.

Halka, sinema tarihine adanmış en iyi başyapıtlardan bir tanesi! Oyunculuklar, yönetmenin dahiyane tecrübesi ve özgün senaryosuyla beraber izleyenlere kaliteli vakit geçirme fırsatı veriyor.

Filmi yapıldığı döneme göre ele alırsak, o dönemin şartlarında nasıl kaliteli bir film olduğunu anlayabilirsiniz. Zira 15 sene önce piyasaya sürülmüş Halka, hala günümüzün en iyi gerilim ve korku filmleri arasında gösteriliyor. Benim puanım 9/10!

Bu filmle beraber serisi çekilmeye başlandı ve her bir seri de üstüne koymaya devam ettiler. Fakat benim için Halka’nın ilk filmi her zaman daha önemli bir yer edinmiştir. Kaliteli bir yapıt olarak göze çarpan Halka, izleyicilere heyecanı sonuna kadar yaşama fırsatı veriyor.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Halka / The Ring

log in

reset password

Back to
log in