Halloween / Cadılar Bayramı


Halloween / Cadılar Bayramı

Korku sinemasının en büyük ustaları arasında yer alan John Carpenter’i üne kavuşturan filmi Cadılar Bayramı, bu alanda soluksuz bir korkuyu ele almanızı sağlıyor. İlk cinayetini 6 yaşında işleyen bir çocuğun, 15 yıl sonra hapishaneden kaçarak geçmişini tekrarlaması ele alınıyor. Azizler günü olarak bilinen Cadılar Bayramında işlediği cinayeti hayatının en önemli noktasına getiren katil, insanları öldürerek sorunlarıyla hesaplaşmaya çalışıyor. Gerilim ve korku ögelerini barındıran bu film, kadrosunda ise Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Nancy Kyes, Tony Moran, Pamela Jayne Soles gibi önemli oyuncuları barındırmakta! 108 dakika kadar süren bu filmi mutlaka izleyin!

Seri bir film olmasından kaynaklı bu filmle başlamanız daha doğru olacaktır. Film gayet güzel, diğer seri filmlerine nazaran daha kaliteli ve daha inandırıcı diyebilirim.

Döneminin en iyi filmlerinden birisi! Günümüz korku filmleriyle hala kıyaslanmasına rağmen muhteşem bir proje olarak kendisini öne çıkartabiliyor. Kaliteli yapıtlar arasında yerini alır!

Filmin müzikleri de muhteşem! Sadece senaryo bakımından ele almamak gerekli. Film her sahnesiyle, işleyişiyle ve aynı zamanda kaliteli çekim aşamalarıyla beraber sizleri içerisine çekiyor. 80’li yıllarda çekilen bu filme puanım 9/10!

Korku sinemasının kült filmlerinden bir tanesi! Cadılar Bayramını insanlara biraz daha tedirginlikle yaşatan bu film, özgün senaryosuyla beni etkilemeyi başardı.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Halloween / Cadılar Bayramı

log in

reset password

Back to
log in