Hayalet Süvari / Sleepy Hollow


Hayalet Süvari / Sleepy Hollow Konusu

Washington Ivring’in eseri “Sleepy Hollow Efsanesi” isimli romandan, beyaz perdeye uyarlanan filmde, 1799 yılında New York’tan bir olayı araştırmak için Sleepy Hollow köyüne gelen polis Ichabod Crane (Johnny Depp)’in şahit olduğu bir olay anlatılmaktadır. Bu küçük kasabada insanlar hiç bilinmedik şekilde öldürülmektedir. Ichabod Crane, bu olayların aslını ortaya çıkartmayı amaç bilmiş ve bu sebepten dolayı köye temelli yerleşmiş bir polis memuru olarak ipuçlarının peşinden gider. Yöre halkı cinayetleri yıllar önce insanların kafasını keserek öldüren bir süvarinin işlediğine inanmakta ve Ichabod’a bu şekilde bilgiler vermektedir. Polis Ichabod Crane, bu olayın aslını çözmek adına Katrina Van Tassel (Christina Ricci) ile beraber katilin peşine düşer.

Johnny Depp’in oynadığı her film izlenir! Hayalet Süvari, korkudan ziyade gerilim ve gizem sahneleriyle öne çıkan bir film! Bugüne kadar izlediğim en iyi gerilim filmleri arasında ilk üçe girer!

Tim Burton ve Johnny Depp işbirliğinden doğan harika bir film daha! Harika kelimesi bu film için az bile! Muhteşem sahneleri, özel kurgusu ve aynı zamanda hikayenin dramatik açıdan anlatım tarzı o kadar iyi ki, kendinizi zaman zaman o kasabada hissetme durumu bile söz konusu oluyor!

Sürükleyici, merak uyandırıcı, gizem sahneleriyle öne çıkan bir film Hayalet Süvari! Johhny Depp’e hiç girmiyorum bile, yine oynamamış, resmen yaşamış!

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Hayalet Süvari / Sleepy Hollow

log in

reset password

Back to
log in