Humans – Dizi Önerisi


Mısırları, cipleri, kolaları, kahveleri , çikolatalarıı hazırla çünkü sana hoşuna gidebilecek bir dizi önereceğim 🙂 Aslında dizi izlemeyi seven bizler popüler dizilerin çoğunun isimlerini biliyoruz. Saymaya kalksak eksiksiz bir biçimde hepsini sayabiliriz. Fakat çoğunlukla popüler olmuş dizileri biliriz yada aniden habersizce karşılaştığımız dizileri. Bende bu dizi önerimde arada bir yerde kalmış ve izlenilmeyi bekleyen bir diziden bahsedeceğim.

Dizinin ismi humans, yani türkçeye

 

çevirirsek insanlar, İsminden sanki bir insan la ilgili yada temelinde insanın olacağı bir diziymiş gibi gelse de insanın yanında başka bir unsur daha bulunmakta bu dizide.

Humans Hakkında Açıklama

Humans dizinde artık teknoloji ilerlemiş ve günümüzün de popüler olan konularından bir tanesi olan yapay zeka teknolojisini alıp bir dizi haline getirmişler. Dizi de çevreye bakarsanız sanki günümüz tarihinde geçiyormuş gibi bir his var. Teknoloji var ama çevrede  uçan arabalar , evlerin görünümüdür , insanların tarzıdır tıpa tıp günümüzde nasılsa dizide de öyle. Tek farklı olan şey var oda yapay zeka. Yapay zeka ilerlemiş , robot teknolojisi baya bir güncelleşmiş ve evlere kadar girmiş. Evlere girme konusunda ciddiyim. Yapay zekayı , insan görünümlü bir robot ile artık bir şirket evlere , iş yerlerine , okullara , öğretmen olarak , işçi olarak, bakıcı olarak çevrede yapay zekalı robotlar işler yapmaktadır.Aynı insan gibi. Fakat insanlar ve insan görünümlü robotlar rahat durur mu ? tabi ki de durmaz. Dizide de bu yapay zekaların  artık okadar çok iyi hale gelip tamamen bir insan haline gelme olayları işlenmiş. Yani bu dizide çoğu zaman robot ile insanı ayırt edemiyorsunuz. Robotların uyanışı tarzında bir konusu bulunmakta.

Eğer sizde izlediyseniz dizi hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Dizi bu şekilde ilerlemesi nasıl buluyorsunuz ve izlemeye değer mi ? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Humans – Dizi Önerisi

log in

reset password

Back to
log in