Jaws


Jaws Konusu

Jaws, 1975 yılında çekilmiş ve dönemin şartlarına göre en iyi korku / gerilim filmi ödülünü almıştır. Hatta serilerine Jaws 2, Jaws 3 ve Jaws 4 olarak devam eden filmin konusu ise, devasa boyutlarda ki büyük beyaz köpekbalığının, küçük bir adada yaşamakta olan insanların hayatını tehdit edişi ve bununla beraber verilen mücadeleyi konu almaktadır. Her anı aksiyon sahneleriyle geçen bu filmde tam olarak korku ve gerilim ögelerini ele almak mümkün! Steven Spielberg’in önemli eseri olarak görülen Jaws’ın başrollerinde ise Richard Dreyfuss, Roy Scheider, Peter Benchley, Robert Shaw, Carl Gottlieb yer alıyor.

 

Tam anlamıyla bugüne kadar çekilmiş en iyi korku / gerilim filmi! Serinin devam filmlerinde Spielberg’in parmağı olmadığı ne kadar belli! İlk filminin yerini hiçbir serisi tutmaz! Puanım 10/10!

Bu film yüzünden köpek balıklarından korkmaya başladım! Bu kadar güzel gerilim ve korku ögeleri ele alınamaz! Oyunculuklar desen harika! Sahi, 1975 yılında böylesi animasyon barındıran ve aynı zamanda gerilim ögelerini çıtasını arttırarak sürdüren bir filmi nasıl çekmişler? Spielberg, sinemanın dehası!

2017 yılına geldim, hala döner döner Jaws’ın ilk filmini izlerim! Muhteşem oyunculuklar, özgün senaryo ve keyifli anlatımıyla beraber 2 saatinizi en güzel şekilde geçirmenizi sağlıyor. Siz de hala izlemediyseniz mutlaka Jaws’ın ilk filmi olan 1975 yılımı serisine göz atmanızı öneriyorum.

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Jaws

log in

reset password

Back to
log in