Kuşlar / The Birds


Kuşlar / The Birds

Yönetmen Alfred Hitchcock’un gerçek hayat hikayesinden uyarladığı bu film, korku severlere muhteşem anlar yaşatacak! Bodega sahiline saldıran farklı türlerde ki kuşların yol açtığı akıl almaz olaylar gün yüzüne çıkartılıyor. San Francisco’da evcil hayvan dükkanında başlayan ve aşk ögelerini de ele almasıyla renklenen film, bir doğum günü esnasında kuşların saldırıya geçmesiyle devam eder. Kıyı evlerine doğru saldırıya geçen deniz kuşları, birçok kişinin yaşamını tehlike altına sokar. Tippi Hedren, Jessica Tandy, Veronica Cartwright, Suzanne Pleshette, Lonny Chapman gibi önemli oyuncuların yer aldığı 1963 yapımı film, dönemin şartlarına göre çekilmiş en iyi kült korku filmleri arasında yer almaktadır.

Korku filmlerine ilham kaynağı olmuş Alfred Hitchcock’un filmleri izlenmez mi? Kuşlar da tam anlamıyla bugüne kadar yapılmış en iyi kült korku filmlerinden bir tanesi!

Gerçek bir hayat hikayesinden kurgulanmış olması izleyiciyi daha fazla etkiliyor. Bir de Alfred’in bakış açısı eklendiği zaman tadından yenmez oluyor! Mutlaka izlemenizi önerdiğim korku filmleri arasında yer alıyor.

Muhteşem oyunculuklar, inanılmaz kamera açıları ve dönem şartlarına göre kayda değer bulunmuş efsanevi kurgu… Bunların hepsi birleştiği zaman otomatikman akla Alfred Hitchcock geliyor! Filmin final sahnesi fazlasıyla etkileyici… Bunun yanı sıra konu alınmış olan hikaye de gerçek bir yaşamı anlatmasından dolayı keyifli anlar yaşamamıza yardımcı oluyor.

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Kuşlar / The Birds

log in

reset password

Back to
log in