Rec: Ölüm Çığlığı / [REC]


Rec: Ölüm Çığlığı

Genç bir kanal muhabiri olan Angela ile haber kameramanı Pablo, itfaiyecileri konu alan program hazırlıklarını sürdürmektedir. Oldukça sıkıcı geçen bir program esnasında telefon gelir ve hikaye bir anda hareketlilik kazanır. Yaşlı bir kadının geçirmiş olduğu ev kazasıyla ilgilenen Angela ve Pablo, itfaiyecilerin peşine takılır. Eve varan ekip, bir anda korkunç çığlıklar duyar. Ve bir anda hiç beklenmedik aksiyonun başrollerinde yer alırlar! Manuela Velasco, Ferran Terraza, Carlos Lasarte, Maria Lanau, Pablo Rosso gibi önemli İspanyol sineması oyuncularının yer aldığı film, özgün senaryosuyla 80 dakikalık bir heyecanın içerisine sizi çekiyor!

El kamerası mantığını gerilim ve korku filmlerine katan Rec serisinin ilk filmi! Tam olarak korku denilemez, ama gerilim demek bu film için çok daha doğru olacaktır. Siz de bu tür ögeleri barındıran filmi seviyorsanız izleyebilirsiniz.

Senaryoyu beğendim fakat filmin işlenişini pek beğenmedim. Veya çok daha büyük beklentiler ile izlediğimden dolayı olabilir. Yine de gerilim ve korku alanında bir film izlemek istiyorsanız günü kurtarır. Benim puanım 7/10!

Gerilim sahnelerini gayet beğendim. Fakat el kamerası yerine normal sabit kamera tercih edilse, sahnelerden daha çok verim alınabilirdi. Sanırım gerçeklik payını arttırmak için bu yöntem tercih edilmiş. Oyunculuklar gayet iyi, özellikle final sahnesinde ki gerilim tüm filmi özetliyor!

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Rec: Ölüm Çığlığı / [REC]

log in

reset password

Back to
log in