Stranger Things 2. Sezonu Stephen Hawking`in Elinde


Bir insan bu kadar mı mutlu olabilir. Bir yanda şuan sevdiğin dizilerden bir tanesi , diğer bir yanda sevdiğim yazar. Çocuklar gibi seviniyorum şuan 🙂 Neyse şaka bir yana Stranger Thinks dizisi netflix tarafından orijinal bir yapım. 1. sezonu geride bıraktı ve daha biter bitmez 2. sezondan güzel haberler alıyoruz.

Stranger Things Konusu ve İzlenir mi ?

Her şey den önce ufak olarak diziden biraz bahsedelim. Yıllardır hiç suç gerçekleşmemiş bir kasabada  , günlük güneşlik bir günün ardından her şey bir anda tersine döner ve birden ortamın atmosferi değişir.Çok iyi arkadaş olan 4 çocuktan birisi bir gece yarısı evlerine giderken bir anda ortadan kaybolur.Bu aniden ve gizemini koruyan kayboluştan sonra annesi , halk , arkadaşları ve polis aramaya koyulur. Ararlar fakat hiç bir şey bulamazlar. Taki bir gün bir çocuk ortaya çıkana kadar.Bu gizemli kız her şeyin bir anda değişmesini sağlayacaktır. Bir anda çıkıp gelen kız , kaybolan diğer çocuğun bir şeyden saklandığını ve aslında onlara yakın bir yerde olduğunun söyler .Buradan sonra gizem ufak ufak çözülmeye başlar ve olaylar bir birini ardını kollar. Birde bu olaylar 80 ler havasında çekilmiş  o yüzden dizi farklı bir tarz sunuyor , hoşuma gitti sizde birinci sezonu izleyebilirsiniz , movievolt ailesi olarak tavsiye ederiz.

Stranger Things 2. Sezonda Neler Olacak , Stephen King Kim dir ?

Dizinin 1. sezonundan sonra hiç zaman geçmeden neredeyse hemen 2. sezon onayını aldı. Aldı almasına ama birde güzel bir haber çıktı. Çoğu kitabının filme uyarlanmasıyla bildiğimiz Stephen King dizinin 2. sezonunu yazacağını öğrendik. Bu kadar sevindiren Stephen King kimdir _ ve insanlar neden bu kadar çok heyecanlandı. Stephen King neredeyse sadece gerilim tarzı kitaplar yazan bir yazardır ve şuana kadar 100 den fazla eseri bulunmakta.Gerilimin kralı yani . Kitaplarının çoğu Türkçeye çevrilmiştir ve hatta çoğuda insanalar tarafından çok sevildiği için neredeyse her kitabı filme çevrilmiştir.Bir ilginç bilgi de vereyim bunu herkes bilmez, Stephen King film yapımcılarına filmlerinin gerçekten güzel yapabilecek yönetmenlere teslim etmiştir ve para ile satmamıştır. İşte böyle bir yazarın , böyle bir diziyi ele almasını tabi ki de bizi heyecanlandırıyor. Yok ben halen tanımadım diyorsan filmlerini kesin olarak tanırsın.

 

 

Bence artık tanımışsınızdır 🙂

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Stranger Things 2. Sezonu Stephen Hawking`in Elinde

log in

reset password

Back to
log in