Testere / Saw


Testere / Saw Konusu

Whannell ve Elwes, birbirini tanımayan bir adam olarak, pis bir banyo içerisinde duvara zincirlenmiş olarak güne başlarlar. İkisi de buraya nasıl geldiğinden veya başlarına ne geleceğinden haberdar değildir. Yerde yatan ve kafasının bir kısmı kopmuş olan adam, onlara neden burada bulunduklarına dair bazı ipuçları verir. Sonunda manyak bir adamın son kurbanları olduğu anlaşılır ve 103 dakika süren bu gerilimi en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. James Wan tarafından piyasaya kazandırılmış Testere, daha sonrasında 7 seri olarak devam etti ve hala günümüzün en çok tercih edilen gerilim / korku filmi alanında gösterilmektedir.

Testere, hayatım boyunca izlediğim en iyi gerilim ve korku filmi! Senaryo tıkır tıkır işliyor. Tek bir mekanda, 103 dakikalık filmi nasıl çekmişler anlamış değilim fakat hala döner döner, bu seri filme göz atarım!

Hayatımda bu filmden daha üstün bir gerilim / korku filmi izlemedim! Senaryo tamamen özgün! Daha sonrasında benzer filmler çekmeye çalışsalar da maalesef olmadı… Hala Testere 1 numara!

Testere, öncelikle bir kısa film olarak çekildi. Daha sonrasında ise yapımcılara filmi beğendirmeyi başaran James Wan, ilk kez uzun metraj senaryosuyla beraber ekibin başına geçti ve ortaya böylesi kaliteli bir iş çıktı! Mutlaka izlemenizi öneriyorum!

Efsane serinin başlangıcı demek bu filmi için en doğru yorum olacaktır. Puanım 10/10!

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Testere / Saw

log in

reset password

Back to
log in