The Mist / Öldüren Sis


Öldüren Sis / The Mist Konusu

Bir diğer Stephen King uyarlaması olan Öldüren Sis, dönemin en iyi kült korku filmleri arasında gösterilmektedir. Kasabaya sanki başka dünyadan gelmiş izlenimi veren ve sis tabakasının çökmesiyle beraber korku ve panik içerisinde süpermarkete sığınan kasaba halkının içerisinde David Drayton ve küçük oğlu Billy’de yer almaktadır. Bu sis tabakası içerisinde bazı esrarengiz yaratıkların pusu kurduğunu fark eden de David olmuştur. Bu dünyada olmayan yaratıklar, kişileri öldürmek için beklemektedir. Kurtuluşun tek yolu ise tüm süpermarkette ki kişilerin aynı anda hareket etmesidir. Peki, bu durum mümkün olacak mı? Frank Darabont’un yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerinde Thomas Jane, Alexa Davalos, Laurie Holden gibi önemli oyuncuların yer aldığı başyapıt Öldüren Sis’i mutlaka izleyin!

Stephen King denildiği zaman ekstra yorum okumaya dahi gerek yok! Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi korku film / kitap yazarı Stephen King’in bir diğer efsanevi eseri… İzlenilmesinde yarar var.

Dramatik açıdan çok kaliteli bir film! Bunun yanı sıra oyunculukları ve aynı zamanda hikayenin anlatılışını da gayet beğendim. Bir de Stephen King işin içine girince izlememek elde bile değil. Filme puanım 10/10!

Plastik böcek sahnesi bana pek inandırıcı gelmedi. Fakat onun dışında hikayenin yükselerek anlatılması, korku ve gerilim sahnelerini çok daha iyi bir şekilde ele almamıza yardımcı oluyor.


Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

The Mist / Öldüren Sis

log in

reset password

Back to
log in