The Uninvited / Davetsiz


The Uninvited / Davetsiz

Anna, annesinin ölümünden sonra çok etkilenmesi sebebiyle psikiyatri kliniğine yatırılmıştır. 2 aylık süreç zarfında tekrar evine dönmüş olan Anna, ablası Alex ile aynı evde yaşamaya devam eder. Alex, Anna’nın tekrar eve dönmesine çok sevinmiştir. Tabii ki Anna’nın bilmediği bir şey vardır; o da, Anna’nın yokluğunda babasının başka kadınla nişanlanmış olmasıdır! Rachael adında ki bu kadının Anna’yı rahatsız eden gizemli bir yönü vardır. Anna, eve döndükten sonra her şeyin daha güzel gideceğine inanırken, rüyasında görmeye başladığı çocukların bir zaman sonra hayalet olduğunu fark eder. İki kız kardeş Rachael’in gerçekten kim olduğunu araştırırken, aynı zamanda ise hayaletlerle dolu olan bu evde babalarını ve kendilerini korumaya çalışırlar. Emily Browning, Elizabeth Banks, Arielle Kebbel gibi önemli oyuncuların yer aldığı baş yapıt sizlerin huzurunda!

Sürpriz son seviyorsanız ve gerilim & korku ögesinde doyurucu film arıyorsanız Davetsiz önereceğim başlıca yapıtlar arasında yer alıyor. Puanım 8/10!

Ortalamanın gayet üstünde bir psikolojik ve korku filmi! Gayet kaliteli çekilmiş ve aynı zamanda kurgu sahneleri sizi kendi içerisine çekiyor! 2009 yapımı bu filmi izlemenizi öneriyorum.

Sıkılmadan izlenecek bir psikolojik korku filmi! Aynı zamanda özgün senaryosuyla da öne çıkıyor. Filmde tek bulduğum kusur ise kızın oyunculuğu… Aslen bana pek inandırıcı gelmedi ama nişanlım filmi izlerken Anna’nın oyunculuğundan çok etkilendiğini söyledi. Yine de filme olan notum 7,5/10!

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

The Uninvited / Davetsiz

log in

reset password

Back to
log in