Yüksek Yerden Atlayış Sahneleri Nasıl Çekilir ?


Filmlerde ve dizilerde en doğal efekt gerçek olanıdır diye bir söz vardır.Hatta bir filmde yada diziye özel efekt verilecekse bile göze batmayan gerçekliğe en yakın olan efekt makbul olanıdır.

Bu yazımda sinema tarihinde bir ilke imza atılışına şahitlik yapacağız.Oyun dünyasında oyuncuların merakla beklediği ve tabi ki de sadece oyuncuların değil bizimde beklediği Assassin`s Creed`in sinemaya uyarlanması sürüyor.Bizde gelişmeleri heyecanla izliyoruz.Tahminen 2017 yılının başlarında vizyona girecek olan film son işlemleri de yapılarken ekip tarafından bir konu paylaşıldı.

Oyundan “kader atlayışı” olarak bildiğimiz popüler atlama stili olan ve film ile oyunun en çok merakla beklenen kısmından bir video yayınlandı. Yazımızın başında da biraz kopya verdiğime göre bu atlayış sahnesi özel efekt kullanılmadan çekilmiş.Sektörde ise son 35 yılda , dublör tarafından yapılan en yüksek atlayış olarak da tarihe geçmiş durumda.

 

 

Buse Demirci
Film ve diziler ile içli dışlı olan, zamanının çoğunu film ve dizi izleyerek geçiren ve onları yorumlamayı seven bir insan.

Yüksek Yerden Atlayış Sahneleri Nasıl Çekilir ?

log in

reset password

Back to
log in